ساندویچی پنل پلی یورتان

sanwichساندویچی پنل ها در انواع مختلف هستند که عمده ترین آنها در نوع موتد مصرف شده در داخل ساندویچی پانل می باشد . ساندویچ پانل پلی پورتان نوعی از سانویچی پنل ها می باشد که از مواد تزریقی در ما بین دو رویه ورق گالوانیزه رنگی و یا آلمینیوم استفاده شده است . پلی پورتان فوم سبکی است که از ترکیب پلی یول و ایزوسیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور تولید می شود . پلی یورتان نوعی فوم است که در بیشتر خلل و فرج بسته شده و به همین دلیل بازده بسیار خویب به عنوان عایق حرارتی دارد . در هر دانسیتهمورد نیاز قابل تولید است و برای رسیدن به مقاوت حرارتی و هرفیت بارگذاری مطلوب دانسیته میبایست بین  ۲ ± ۴۰ کیلو بر متر مکعب می باشد .
حداکثر دمای پلی یورتان ۷۰ الی ۸۰ درجه سانتی گراد است . البته پلی یورتان تا دمای ۱۰۰ الی ۱۱۰ درجه نیز استحکام خود را از دست نمی دهد ولی در دمای بالاتر از آن تجزیه میشود . باکتری ها در پلی اورتان قابلیت رشد ندارند و به دلیل مقاوت فشاری بالا در گسترده وسیعی از مصارف روزمره قابل استفاده میباشد . مواد پلی یورتان عایقی مناسب در مقابل سرما ، گرما ، رطوبت و صدا می باشد . این نوع ساندویچ پانل ها مقاومت زیادی نسبت به تابش نور آفتاب و بارش را دارند و بیشتر در مناطق سردسیر و گرمسیر مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی مشخصات و کاربرها

کاربرد ساندویچ پانل

استفاده از ساندویچ پانل در انواع سرد خانه‌ها و صنایع برودتی دفاتر کارگاهی درمانگاه صحرایی سرویس بهداشتی نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک و دو طبقه- واحدهای امدادی در زمانهای بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، دیوار و سقف سالن‌های تولید، ساختمان‌های اداری و هتل‌ها، کانکس، کانتینرها کاربرد ساندویچ پانل در مخازن چند جداره، پوشش سوله انبارها، خانه‌ها و ویلاهای، ساندویچ پانل در صنایع، پوشش سوله، باشگاه و سرد خانه، واحدهای امدادی در زمانهای بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، مسکونی، انبار غلات، مدارس و درمانگاه‌های سیار، سردخانه گوشت و لبنیات، خانه‌های سیار و کاروان‌ها، استخرهای سرپوشیده و سالن‌های ورزشی، دیوار و سقف ساختمان‌های صنعتی، دیوار و سقف کاذب و دیوار تقسیم داخلی و اتاق‌های اداری در کارخانه‌ها می‌باشد. همچنین ساندویچ پانل‌ها کاربردهای گوناگونی دیگری هم در صنایع مختلف دارد ازجمله ساخت کانکس، کانتینر، کانکس‌های یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ‌ها اسکان موقت، سوله، سازه فلزی، سازه فضایی، انبار و بار انداز، مجتمع‌های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه‌های صنعتی و نیمه صنعتی.

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ها در انواع ساندویچ پانل پلی یورتان، ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل سردخانه‌ای تولید می‌گردد. ساندویچ پانل ها از دو رو ورق تشکیل شده که نوع ورق می‌تواند ورق گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینگ و یا دورو فویل یا یکرو ورق و یکرو فویل باشد.

ساندویچ پانل سقفی

پانل سقفی از ضخامت ۴ الی ۲۰ سانتی‌متر با فوم تزریقی پلی یورتان سخت (دانسیته ۲±۴۰) تولید می‌شود. این پانل مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچها و دارای ضریب هدایت حرارتی پایین می‌باشد. عرض مفید پانل سقفی ۱/۰۸ متر می‌باشد.

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی که از دو لایه ورق که مابین آنها فوم تزریق شده است و جهت پوشش دیوار بکار می‌رود را ساندویچ پانل دیواری می‌نامند. پانل دیواری برای پوشش دیواره‌های فضاهای صنعتی، سردخانه‌ها، کانکس‌ها، ساختمان‌های پیش ساخته و.. به کار می‌رود. این پانل دارای عرض مفید ۱/۱۴ متر وگستره ضخامت از ۴ تا ۲۰ سانتی‌متر است.

ساندویچ پانل سردخانه‌ای

ساندویچ پانل سردخانه‌ای به زبان ساده ترکیب هسته پلی یورتان rigid بین دو لایه ورق فلزی، محصولی است که ساندویچ پانل نامیده می‌شود. که پانل‌های سردخانه‌ای از ضخامت ۸ تا ۲۰ سانتی‌متر بنا به کاربری آن تولید می‌گردد و پلی یورتان مورد استفاده در آن ماده‌ای است کاملاً سخت و شکننده، به همین دلیل به تنهایی چندان قابل استفاده نمی‌باشد. اما با ساندویچ کردن این ماده بین دو لایه ورق فلزی با مقاومت کششی بالا به خواص مکانیکی مورد نظر دست پیدا می‌کنیم.

مشخصات فنی ساندویچ پانل

نوع و ضخامت ورق مورد استفاده: ورق الوزینگ (روی و آلومینیم)، گالوانیزه و آلومینیوم پیش رنگ شده به ضخامت ۰/۵ الی ۰/۷ میلیمتر در رنگ‌های متنوع و از نوع سوپر پلی استرکوره‌ای به ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت بیرون و ۷ مکرون در رنگ پرایمر کوره‌ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم. (چسبندگی فوم به ورق) نوع پوشش ساندویچ پانل: دورو ورق ، یکرو ورق یکرو فویل ، یکرو ورق نایلون، یکرو ورق یکرو کاغذ ، دورو نایلون ، دورو کاغذ، دورو فویل. نوع فوم ساندویچ پانل: پلی اورتان سخت با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب. مدل‌ها: DND صاف – RPO پیچ مخفی بدون شیار – RP1 پیچ مخفی میکروویو – RP2 پیچ مخفی شیار ریز – RP3 پیچ مخفی شیار درشت

ضخامت ساندویچ پانل

پانل‌ها در ضخامت ۴ الی ۲۵ سانتی‌متر و بر حسب سفارش تولید می‌گردد. ساندویچ پنل‌ها از ۵ لایه تشکیل می‌شود، لایه محافظ درونی و بیرونی بوده و دو لایه چسب مخصوص که جهت اتصال لایه‌های محافظ بیرونی و عایل پلی یورتان بکار برده می‌شود فوم داخل ساندویچ پنل‌های نیز از جنس فوم پلی اورتان با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد.

رنگ ساندویچ پانل

ساندویچ پانل در ۱۲ طیف رنگی مختلف ازجمله سفید، آبی، قرمز، نقره‌ای، طوسی، کرم ، سبز، یشمی، زرد، بنفش نولید می‌شود.

فوم پلی یورتان ساندویچ پانل

پلی‌اورتان فوم سبکی است که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور تولید می‌شود. پلی اورتان نوعی فوم است که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. پلی اورتان در هر دانسیته مورد نیاز قابل تولید است. حداکثر دمای عملکرد پلی اورتان ۷۰ الی ۸۰ درجه سانتی گراد است. پلی اورتان در دمای بالاتر از ۱۰۰ الی ۱۱۰ درجه تجزیه می‌شود.


مشخصات فنی ساندویچ پنل سقفی و دیواری پلی یورتان

    • ساندویچ پانل سقفی ۶ گام باعرض ۱۱۰ سانتیمتر و با اورلپ و عرض مفید ۱۰۰ سانتیمتر
    • ساندویچ پانل دیواری باعرض ۱۲۰ سانتیمتر و با اورلپ و عرض مفید ۱۱۸ سانتیمتر
    • ساندویچ پانل دیواری باعرض ۱۰۳ سانتیمتر و با اورلپ و عرض مفید ۱۰۰ سانتیمتر
    • ساندویچ پانل دیواری باعرض ۹۵ سانتیمتر و با اورلپ و عرض مفید ۹۳ سانتیمتر
    • ساندویچ پنل پیچ مخفی با طرح جدید با عرض مفید ۹۳ سانتیمتر

 

sandwichlogos

نوع ورق

گالوانیزه رنگی و آلوزینگ و آلمینیوم

مشاهده نمونه کار

رنگ

با تنوع و رنگ بندی بسیار متنوع

مشاهده نمونه کار

ضخامت ورق

داریی ضخامت از ۰/۵ تا ۰/۷ میلیمتر می باشد

مشاهده نمونه کار

ضخامت پانل

ضخامت از ۴ تا ۱۵ سانتیمتر میباشد

مشاهده نمونه کار

sandpage